Dodaj do obserwowanych
Archiwalne

Marsz, marsz Batory

Literatura
Zakopane, ul. Staszica 11A
12.09.2019
19:00

Opis

„Marsz, marsz Batory” to nie pierwsza wspólna książka Barbary Caillot i Aleksandry Karkowskiej. Obie Panie współpracują ze sobą od lat. Razem napisały takie pozycje jak: „Banany z cukru pudru”, „Na Giewont się patrzy” czy „Mewa na patyku”. Prowadzą też spotkania autorskie i warsztaty. Założyły własne wydawnictwo – Oficynę Wydawniczą Oryginały. Tworzą również interaktywne zeszyty, m.in.: „Babciu! Dziadku! Proszę opowiedz mi!”, „Notatnik wakacyjny” czy „B jak Batory” - o historii statku M/s „Batory”.

„Marsz, marsz Batory” to nie tylko spisane ludzkie historie. Całość dopełniają wyjątkowe zdjęcia, które można znaleźć na kartach książki.

– Wszystko jest ilustrowane niezwykłymi, dotąd niepublikowanymi fotografiami, które pochodzą z szuflad naszych rozmówców. Bohaterów szukałyśmy w Polsce, Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Szczególnie w Nowym Jorku i Montrealu, gdzie dopływał M/S „Batory” – mówi Caillot.

Legendarny transatlantyk M/S „Batory” pływał pod polską banderą przez 33 lata. Odbył 222 rejsy oceaniczne, przewożąc 270 tysięcy pasażerów.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA SPOTKANIE !

Zwiń Czytaj więcej

Lokalizacja

Zakopane, ul. Staszica 11A
Pokaż mapę
Data ostatniej aktualizacji: 26.08.2019, 17:35

Oceny i recenzje

Opublikowanych opinii: 0
Marsz, marsz Batory
Literatura
Data:
12.09.2019 | 19:00
Wstęp:
wolny
Obserwuj
Przykład
Zapisz się na newsletter
  • Bądź na bieżąco z ciekawymi ofertami serwisu
  • Poznaj możliwości serwisu Atrakcje.pl
Facebook